Özel Ortaokul

İlkokul kademesinde kaliteli öğretmen hangi okuldaysa seçimi o yönde yapmak büyük oranda sonuç vermektedir. Ancak bu durum, ortaokul kademesine geldiğinde değişmektedir. Bu kademede özel okullar devlet okullarına göre daha kaliteli olabilmektedir. Özel okullarda yaşanan artış nedeniyle bu okullarda eğitim görme eğilimi sürekli artmaktadır. Her veli ve öğrenci bir çok seçenek arasından en doğru özel ortaokul üzerinde karar kılmayı arzu etmektedir. Peki hangi özel ortaokul daha kalitelidir?

ICODE özel okul değerlendirme sistemi Türkiye’deki bütün kolejlerin, özel okulların dolayısıyla özel ortaokul kurumlarının değerlendirildiği bir veri tabanıdır. Herhangi bir seçim aşamasında veli ya da öğrenciler kolej seçimini sistem üzerinden, özel okul karşılaştırması yaparak sonuçlandırabilir. Örneğin sistem üzerinde şehrin en iyi özel ortaokul kademesi ya da öğretmenleri en iyi özel okullar gibi alt boyutlar görüntülenebilir.

ICODE sistemi bilimsel bir altyapıyla özel okul ya da kolejlerin değerlendirilmesini sağlamaktadır. Böylece bütün özel anaokulu, özel ilkokul, özel ortaokul ve özel lise ya da temel liseler sistem üzerinde analiz sonucu elde edilmiş puanlarla ortaya çıkmaktadır. Yazıya konu olan özel ortaokul seçimi gibi dilemma yaşayan yararlanıcılar ICODE sistemini kullanarak en kaliteli ve en başarılı özel ortaokullar hangileridir sorusuna cevap bulabilmektedir. Daha da derine inerek alt boyutlarıyla analizler görüntülenebilmektedir. Sonuç olarak hangi özel ortaokul kaliteli sorusu karşılaştırmalar ve analizler üzerinden net olarak cevaplanabilmektedir.